jueves, 5 de septiembre de 2013

Sunteți de acord cu eutanasierea câinilor fără deținător capturați pe teritoriul Bucureștiului și neadoptați in 7 zile?

Sunteți de acord cu eutanasierea câinilor fără deținător capturați pe teritoriul Bucureștiului și neadoptați in 7 zile?
Sunteți de acord cu eutanasierea câinilor fără deținător capturați pe teritoriul Bucureștiului și neadoptați in 7 zile?


Primarii Capitalei după 1989

Barbu Petrescu: 1989;
Dan Predescu 20 ianuarie 1990 - 23 iulie 1990 (demis);
Ștefan Ciurel 24 iulie 1990 - 17 noiembrie 1990 (demisionat);
Viorel Oproiu: noiembrie 1990 - septembrie 1991;
Doru Viorel Pană: septembrie 1991 - februarie 1992;
Crin Halaicu: februarie 1992 - iunie 1996;
Victor Ciorbea: 20 iunie 1996 - 30 martie 1998 (19 noiembrie 1996 numit în funcția de prim-ministru);
Viorel Lis: (1) (interimar): 16 ianuarie 1997 - 13 noiembrie 1998;
Viorel Lis: (2) (ales) 13 noiembrie 1998 - iunie 2000;
Traian Băsescu: (1) 26 iunie 2000 - iunie 2004;
Traian Băsescu: (2) iunie 2004 - 21 decembrie 2004 (Pe 21.12.2004 Traian Băsescu a depus jurământul de credință în fața Parlamentului și devenit în mod oficial președintele României);
Răzvan Gheorghe Murgeanu: (interimar) - 23 decembrie 2004 - aprilie 2005 (Joi, 23 Decembrie 2004, cu 48 de voturi pentru și 3 împotrivă, consilierii municipali l-au desemnat pe viceprimarul Gheorghe Răzvan Murgeanu să asigure interimatul în funcția de primar general al Bucureștiului);
Adriean Videanu: aprilie 2005 - iunie 2008;
Sorin Oprescu: iunie 2008 - prezent.